19 בפבר׳ 2009

בן אפלק במאי טוב?!


אני מרגיש צורך עז לשתף אתכם בחוויה שעברתי עכשיו. צפיתי בסרט הנהדר 'נראתה לאחרונה' / Gone baby, gone וגיליתי כל כך הרבה דברים חדשים שאני צריך לסדר לי אותם בצורת רשימה. אז הנה:

  1. בן אפלק הוא במאי מבטיח. כמו במקרה של קלינט איסטווד, אני מעדיף אותו מאחורי המצלמה.
  2. לעומת זאת, קייסי אפלק - אחיו של בן - הוא שחקן טוב. למרות מראהו החלוש הוא הצליח לשחק דמות קשוחה מאוד ואפילו מאיימת וגרם לי להאמין לו.
  3. אותו קייסי הוא בעלה של summer phoenix, אחותם של river, joaquin, rain & liberty phoenix והוא אביהם של indiana august & atticus affleck.
  4. אותו קייסי למד פיסיקה באוניברסיטת קולומביה ויום ההולדת שלו הוא יום אחריי.
  5. הסרט מבוסס על ספר באותו שם שנכתב על ידי דניס ליאני (dennis lehane) והוא חלק רביעי מתוך חמש בסדרה של ספרי בלשים.
  6. אותו דניס כתב גם את הספר עליו מבוסס הסרט המדהים 'מיסטיק ריבר' והיה חלק מצוות הכותבים של סדרת המופת The Wire.
  7. הסרט 'נראתה לאחרונה' התקשר לי מיד עם 'מיסטיק ריבר'. בשוט הראשון של הסרט, שבו מראים בתים בשכונה בוסטונית, ישר קפץ לי הקישור. שמחתי לגלות שהסרטים דומים בדברים נוספים כמו אווירה, דילמות מוסריות וטוויסטים איכותיים בעלילה.
  8. סקורסזה מביים סרט בכיכובו של דיקפריו (כמובן) שייצא בסוף השנה. הוא מבוסס על ספר נוסף של אותו דניס.
אמנם עדיין לא עבר הרבה זמן מאז הצפייה בסרט, אבל אני מרגיש שהוא הולך להישאר איתי. בכל זאת, עוד לא דיברתי בכלל על עלילת הסרט, אז למען הפרוטוקול הנה כמה מילים.
הסרט נפתח בסיפור היעלמותה של ילדה חמודה בת 4. התקשורת יוצאת מגדרה, השוטרים באטרף ודודתה של הילדה מחליטה לשכור את שירותיהם של זוג בלשים פרטיים כדי לעזור בחקירה. החקירה מגיעה לסוף מאכזב משהו, אבל זו רק תחילת הדרך והעלילה ממשיכה להסתעף עוד ועוד. אני מעדיף שלא לפרט מעבר לזה כי אני לא רוצה להרוס. מספיק להגיד שהעלילה מעניינת מאוד והיא החלק הפחות חשוב בסרט.
בסוף הסרט הגיבור מגיע לצומת דרכים מוסרית מאוד לא פשוטה וכשניסיתי לשים את עצמי בנעליו, פשוט לא ידעתי מה אני הייתי עושה. אני עדיין לא יודע. באמת שאין הרבה סרטים עם דיון מוסרי מוצלח כל כך. אם אתם אוהבים סרטים מותחים בקצב לא יותר מדי מהיר אבל אינטנסיבי ושאלות שהתשובה עליהן לא ברורה לחלוטין, אני ממליץ בחום.

תגובה 1:

Unknown אמר/ה...

גם לי היתה את התחושה בסוף שאני הולכת לחשוב עליו זמן מה.
אני לא יודעת אם זה בגלל מרוץ החיים או בגלל שראיתי מלא סרטים לצפייה ישירה אחריו, אבל לגמרי שכחתי ממנו עד שנתקלתי ברשומה הזאת.
וכנראה שכישורי המשחק עוברים במשפחה.